„Matematyka nie tylko na lekcji”

Październik

Uczniowie ćwiczyli myślenie logiczne oraz przestrzenne, uczyli się prezentacji poprzez wykorzystanie gier i pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem figur geometrycznych. Korzystali z komputera do tworzenia interaktywnych zadań z geometrii. Geometryczne układanki,  uczniom klas I-III, pozwoliły poprzez zabawę poznać i zapamiętać kształty podstawowych figur geometrycznych.

Zabawy matematyczne z użyciem figur geometrycznych rozwijały u uczniów przede wszystkim logiczne myślenie i orientację przestrzenną. Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie wykonywali i układali tangramy, rozwiązywali zagadki i uczyli się piosenek o figurach geometrycznych. Poprzez tworzenie własnych tangramów i geometrycznych układów z figur, wszyscy uczniowie uczyli się: planowania, logicznego myślenia, tworzenia zadań z zastosowaniem posiadanej wiedzy, ale także współpracy w grupie, podziału obowiązków, konsekwencji i odpowiedzialności.